przejdź do głównego menu przejdź do treści
panorama Szczecina od strony Odry. Po prawej stare miasto, po lewej biurowce, na przeciw Most Długi

Procedury dla osób z wadą słuchu

BIURO RZECZY ZNALEZIONYCH

To miejsce, w którym możesz sprawdzić, czy jest tam rzecz, którą zgubiłeś. Możesz też przynieść tam rzecz, którą znalazłeś. Ludzie najczęściej przynoszą do Biura: klucze, okulary, rowery, telefony, portfele.
Do Biura nie przyjmuje się dokumentów. Dokumenty musisz wysłać do urzędu, który go wydał.

Dokumenty potrzebne do załatwienia sprawy:
• dowód osobisty

Gdzie załatwisz sprawę?
Urząd Miasta Szczecin pl. Armii Krajowej 1 w Wydziale Spraw Obywatelskich (WSO), sala nr 62 BOI w godzinach od 7.30 do 15.30.

Jakie druki musisz wypełnić i gdzie je znajdziesz?
Wypełniasz wniosek „Zawiadomienie o zagubieniu rzeczy", jeżeli chcesz sprawdzić, czy w Biurze Rzeczy Znalezionych jest rzecz, którą zgubiłeś. Możesz napisać swój nr telefonu, numer faxu lub e-mail - jak znajdzie się Twoja rzecz powiadomimy Ciebie pisząc sms, fax lub e-mail. Przypomnij sobie gdzie i kiedy zgubiłeś lub znalazłeś rzecz. Przypomnij sobie jak dokładnie wyglądała rzecz którą zgubiłeś (kolor, kształt, materiał).

Wypełniasz wniosek „Zawiadomienie o znalezieniu rzeczy", jeżeli chcesz oddać rzecz, którą znalazłeś. Napisz gdzie i kiedy znalazłeś rzecz.

Dostaniesz wniosek w Centralnej Informacji Urzędu Miasta BOI przed salą nr 62 albo w internecie na stronie Urzędu Miasta Szczecin eurzad.szczecin.pl

Kto może udzielić pomocy przy wypełnieniu druków?
Pomoc przy wypełnieniu wniosku otrzymasz w Centralnej Informacji Urzędu Miasta BOI przed salą nr 62.

Kolejne kroki w Urzędzie:
Nie ma kolejki do Biura Rzeczy Znalezionych i nie musisz brać biletu z automatu przed salą BOI nr 62. Idź do Centralnej Informacji w sali BOI nr 62. Urzędnik zaprowadzi Cię do Biura Rzeczy Znalezionych.

Jak długo czekasz na załatwienie sprawy?
Sprawę załatwisz na miejscu - od razu.

Czy musisz płacić za załatwienie tej sprawy?
Oddanie rzeczy do Biura jest bezpłatne.