przejdź do głównego menu przejdź do treści
panorama Szczecina od strony Odry. Po prawej stare miasto, po lewej biurowce, na przeciw Most Długi

Procedury dla osób z wadą słuchu

PRAWO JAZDY - ODBIÓR

A. Wydanie prawa jazdy po raz pierwszy
B. Zgubione prawo jazdy
C. Zmiana adresu
D. Zmiana nazwiska
E. Koniec ważności badań lekarskich

Dokumenty potrzebne do załatwienia sprawy:

A. B.
dowód osobisty albo paszport

C. D. E.
1. dowód osobisty albo paszport
2. dotychczasowe prawo jazdy

Gdzie załatwisz sprawę?
A. B.C. D. E.
Urząd Miasta Szczecin pl. Armii Krajowej 1 w Wydziale Spraw Obywatelskich (WSO), sala nr 62 BOI, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30.

Kolejne kroki w Urzędzie:
A. B. C. D. E.
Przed wejściem do sali BOI nr 62 trzeba pobrać bilet z automatu dotykając na ekranie hasło PRAWO JAZDY i następne hasło PRAWO JAZDY - ODBIÓR. Bilet jest oznaczony literą E i ma numer. W sali nr 62 czekasz na pokazanie się na tablicy świetlnej tego samego numeru i litery jakie masz na bilecie oraz numeru stanowiska i idziesz do tego stanowiska.

Aby uniknąć oczekiwania w kolejności na wyświetlenie numeru biletu z literą E możesz zarezerwować wizytę na konkretny dzień i godzinę przez internet: eurzad.szczecin.pl. Wówczas trzeba pobrać bilet z automatu dotykając na ekranie hasło UMÓWIONE WIZYTY i wpisując swój numer PESEL. Bilet jest oznaczony literą U i ma numer, który będzie wyświetlony poza kolejnością o zarezerwowanej godzinie.

Jeżeli nie możesz przyjść do Urzędu można udzielić pisemnego pełnomocnictwa. Za pełnomocnictwo pobierana jest opłata skarbowa w wysokości 17 zł gdy pełnomocnikiem jest osoba dla nas obca. Pełnomocnictwa udzielone małżonkowi, dzieciom, rodzicom i rodzeństwu są zwolnione z opłaty.

Jaki dokument otrzymasz?/Jaką otrzymasz odpowiedź?
A. B. C. D. E.
Otrzymasz nowe prawo jazdy.
Jeśli nie skorzystałeś z możliwości otrzymania SMS lub maila o tym, czy prawo jazdy jest gotowe do odbioru, informację możesz uzyskać w internecie - eurzad.szczecin.pl
C. D. E. Przy odbiorze nowego prawa jazdy należy zwrócić poprzednie prawo jazdy w celu jego unieważnienia.

Uwaga!
A. B. C. D. E.
Jeżeli mieszkasz na Prawobrzeżu możesz załatwić sprawę w Filii Urzędu Miasta Szczecin przy ul. Rydla 39-40 w godzinach od 7.30 do 15.30. Sprawę załatwisz tak samo jak w Urzędzie Miasta Szczecin.