przejdź do głównego menu przejdź do treści
panorama Szczecina od strony Odry. Po prawej stare miasto, po lewej biurowce, na przeciw Most Długi

Procedury dla osób z wadą słuchu

WYMIANA DOWODU REJESTRACYJNEGO ZAPISANEGO

Dokumenty potrzebne do załatwienia sprawy:

  1. dowód rejestracyjny samochodu
  2. zaświadczenie - ostatnie badanie techniczne samochodu
  3. karta pojazdu - jeśli samochód ma
  4. ubezpieczenie samochodu
  5. Twój dowód osobisty

Jeśli Twój samochód jest wspólny, wniosek może złożyć każdy właściciel. Trzeba złożyć oświadczenie, że drugi właściciel o tym wie i się na to zgadza lub trzeba mieć pełnomocnictwo od drugiego właściciela.

Gdzie załatwisz sprawę?
Urząd Miasta Szczecin pl. Armii Krajowej 1 w Wydziale Spraw Obywatelskich (WSO), sala nr 62 BOI, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30.

Jakie druki musisz wypełnić i gdzie je znajdziesz?
Wypełniasz „Wniosek o wymianę dowodu rejestracyjnego (zapisanego)". Otrzymasz wniosek w Centralnej Informacji Urzędu Miasta BOI przed salą nr 62 albo w internecie na stronie Urzędu Miasta Szczecin eurzad.szczecin.pl

Kto może udzielić pomocy przy wypełnieniu druków?
Pomoc przy wypełnieniu wniosku otrzymasz w Centralnej Informacji Urzędu Miasta BOI przed salą nr 62.

Kolejne kroki w Urzędzie:
Przed wejściem do sali BOI nr 62 trzeba pobrać bilet z automatu dotykając na ekranie hasło REJESTRACJA POJAZDÓW i następne hasło INNE SPRAWY DOTYCZĄCE POJAZDÓW. Bilet ma numer. Jak masz bilet to idziesz do sali BOI nr 62. Na sali cze­kasz na pokazanie się na tablicy świetlnej tego samego numeru co masz na bilecie i idziesz do stanowiska.

Można również umówić się na spotkanie w Urzędzie Miasta na dzień i godzinę przez internet - eurzad.szczecin.pl

Jeżeli nie możesz przyjść do Urzędu możesz udzielić pełnomocnictwa. Za pełnomocnictwo pobierana jest opłata skarbowa w wysokości 17,00 zł. Pełnomoc­nictwa udzielone małźonkowi, dzieciom, rodzicom i rodzeństwu są zwolnione z opłaty.

Jak długo czekasz na załatwienie sprawy?
Pozwolenie czasowe otrzymasz na miejscu - od razu, a na nowy stały dokument samo­chodu musisz czekać miesiąc (do 30 dni bo dokument drukuje Warszawa). Jeśli zostawisz w Urzędzie Miasta Szczecin swój adres e-mail lub nr telefonu komórko­wego, otrzymasz od nas informację SMS, że dokument już można odebrać. Informację, czy dowód rejestracyjny jest już do odbioru można sprawdzić w internecie www.eurzad.szczecin.pl.

Jaki dokument otrzymasz?
Pozwolenie czasowe.

Czy musisz płacić za załatwienie tej sprawy?
Za załatwienie tej sprawy zapłacisz na miejscu w kasie Urzędu Miasta (na stanowisku w UM przekierują Cię do Banku/kasy w Urzędzie) albo na konto w banku lub za pomocą karty przy stanowisku obsługi. Jeśli płacisz w banku, trzeba przynieść dowód wpłaty.

Opłaty:

  1. za blankiet dowodu rejestracyjnego - 54,00zł
  2. za blankiet pozwolenia czasowego - 18,50 zł
  3. za dowód rejestracyjny - 0,50 zł
  4. za pozwolenie czasowe - 0,50 zł

Uwaga!
Jeżeli mieszkasz na Prawobrzeżu możesz załatwić sprawę w Filii Urzędu Miasta Szczecin przy ul. Rydla 39-40 w godzinach od 7.30 do 15.30. Sprawę załatwisz tak samo jak w Urzędzie Miasta Szczecin.