przejdź do głównego menu przejdź do treści
panorama Szczecina od strony Odry. Po prawej stare miasto, po lewej biurowce, na przeciw Most Długi

Procedury dla osób z wadą słuchu

WYROBIENIE I ODBIÓR DOWODU OSOBISTEGO

Dokumenty potrzebne do załatwienia sprawy:

1. 1 zdjęcie (takie jak do paszportu)
2. Stary dowód lub ważny paszport

Wniosek dla dziecka może złożyć jeden rodzic. Jeśli dziecko miało dowód osobisty lub paszport musisz pokazać ten dokument w urzędzie. Dziecko, które skończyło 5 lat musi przyjść do urzędu.

Gdzie załatwisz sprawę?

Urząd Miasta Szczecin pl. Armii Krajowej 1 w Wydziale Spraw Obywatelskich (WSO) sala nr 62 BOI, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30.

Jakie druki musisz wypełnić i gdzie je znajdziesz?

Wypełniasz wniosek o dowód osobisty. Otrzymasz wniosek w Informacji Urzędu Miasta BOI przed salą nr 62 albo w internecie na stronie Urzędu Miasta Szczecin eurzad.szczecin.pl.

Kto może udzielić pomocy przy wypełnieniu druków?

Pomoc przy wypełnieniu wniosku otrzymasz w Informacji Urzędu Miasta BOI przed salą nr 62.

Kolejne kroki w Urzędzie:

Przed wejściem do sali BOI nr 62 trzeba wziąć bilet z automatu. Dotknij na ekranie hasło DOWODY OSOBISTE i następne hasło DOWODY OSOBISTE-wnioski. Bilet ma numer. Jak masz bilet to idziesz do sali BOI nr 62. Na sali czekasz na pokazanie się na tablicy świetlnej tego samego numeru co masz na bilecie i idziesz do stanowiska. Można również umówić się na spotkanie w Urzędzie Miasta na dzień i godzinę przez internet - eurzad.szczecin.pl .

Jak długo czekasz na załatwienie sprawy?

Trzeba czekać do 30 dni.

Odbiór dowodu osobistego:

Informację, czy dowód osobisty jest już do odbioru można sprawdzić w internecie eurzad.szczecin.pl . Dowód osobisty musisz odebrać osobiście.
Przed odbiorem dowodu osobistego trzeba wziąć z automatu bilet. Dotknij na ekranie hasło DOWODY OSOBISTE i następne hasło DOWODY OSOBISTE-odbiór. Bilet ma numer. Jak masz bilet to idziesz do pok. 27.
Czekasz na korytarzu w kolejce. Obok drzwi jest tablica świetlna. Po pokazaniu się na tablicy świetlnej Twojego numeru wchodzisz do pokoju nr 27.
Dziecko, które skończyło 13 lat może odebrać dowód samodzielnie.

Czy musisz płacić za zrobienie dowodu osobistego?

Sprawę załatwisz bezpłatnie.

Uwaga!

Jeżeli mieszkasz na Prawobrzeżu możesz złożyć wniosek o dowód osobisty w Filii Urzędu Miasta Szczecin przy ul. Rydla 39-40 w godzinach od 7.30 do 15.30. Odbiór dowodu osobistego w Filii UM w tej samej sali, w której składałeś wniosek. Sprawę załatwisz tak samo jak w Urzędzie Miasta Szczecin.

Wniosek o wydanie dowodu osobistego można złożyć przez Internet (jeżeli masz podpis elektroniczny lub profil zaufany e-PUAP).

Dowód osobisty musisz odebrać osobiście.

Urzędnik przyjedzie do osoby niepełnosprawnej, która nie może przyjść do urzędu. Wizytę możesz zamówić przez Internet – boi@um.szczecin.pl .